از این لولهها در مواردی که درجه حرارت و فشار سیال عبوری بالا باشد، استفاده میشود. نوع پلیمر استفاده شده در تولید این لوله ها منجر به ساخت پلاستیک سفت و سخت یا UPVC خواهد شد. این عناصر پس از اکسیداسیون یک لایه بر روی فولاد تشکیل میدهند تا از زنگ زدن آن جلوگیری کنند. دیواره درونی آن ها به شکل کاملاً صاف و نرم و دیواره بیرون آن به حالت حلقه حلقه یا دندانه دار است. نوع M باریک ترین است اما برای اکثر خانه ها به اندازه کافی قوی است.

این نوع لوله ها از گرانول های شفاف پلی اتیلن جامد تولید می شوند. این لوله ها از فولاد نرم ساخته می شوند، به این صورت که ورق های فولاد با فشار از داخل قالب عبور داده می شوند و سپس درزهای موجود در آن ها با دستگاه جوش به همدیگر جوش داده می شوند. لوله های تک لایه خصوصیاتی دارند که موجب متمایز شدن آن ها نسبت به لوله های فلزی شده است. پلیمر معمولا در صنعت ساختمانسازی مورد استفاده قرار نمیگیرد؛ در نتیجه لوله پی وی سی از نخستین لولههای پلیمری است که در این صنعت به کار میرود.

اتصالات فلزی مجموعه و تنوع بسیاری در صنعت و اجسام فلزی دارد که اساسی ترین آن ها در اتصالات لوله کشی می باشد. براساس قوانین لوله اتصالات خانگی،در لوله کشی فاضلاب بهداشتی درون ساختمان حداکثر ضخامت مجاز برای لوله پلی اتیلن دو اینچ است. برای مثال : استفاده از لوله پلی اتیلن در مزارع و باغ ها، مصرف آب را به شدت کاهش می دهد و موجب کشت محصولات اعلاء و درجه یک می شود و از همه مهم تر باعث اثرگذاری بهتر سموم کشاورزی و کود ها می شود. این لوله ها مزایای زیادی دارند اما بهتر است به منظور لوله کشی آب گرم در زیر کار مورد ساخت لوله بدون درز استفاده قرار نگیرند.

ساخت لولههای درزدار با استفاده از شکلدهی و جوشکاری ورقهای فلزی انجام میشود. لوله های با مقطع دایره ای دارای بیشترین کاربرد هستند و به ندرت از لوله ها با شکل مقاطع دیگر استفاده می­شود. برای تولید انواع لوله پلی اتیلن متریالی که استفاده می شود پلی اتیلن PE100 و PE80 می باشد که هر کدام، ویژگی های مخصوص به خود را دارند.

ایندکسر