[ad_1]

این اقدام ترامپ را به سو ab استفاده از قدرت ریاست جمهوری “تلاش برای لغو غیرقانونی نتایج انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر سال 2020 در ایالت جورجیا” و “تحریک خشونت و سازماندهی اقدام به کودتا علیه کشورمان” متهم می کند.

این قطعنامه شامل دو ماده در مورد استیضاح مربوط به سو abuseاستفاده از قدرت است ، که در مقاله اول استناد به درخواست 2 ژانویه ترامپ از وزیر امور خارجه گرجستان ، برد رافنسپرگر ، برای لغو نتایج انتخابات است. مورد دوم به درخواست های ترامپ برای سفر هواداران به واشنگتن “تنها با هدف تحریک خشونت و جلوگیری از کنگره برای انجام اقدامات قانونی مصوب قانون اساسی برای تأیید نتایج انتخابات” اشاره می کند.

مقاله دوم به نقل از سخنان ترامپ به طرفداران تظاهرات روز چهارشنبه مقابل کاخ سفید اشاره کرد که در آن وی گفت: “شما هرگز کشور خود را با ضعف باز نخواهید آورد. شما باید قدرت نشان دهید و باید قوی باشید. ”

براساس قانون اساسی ، قانونگذاران همچنین می توانند برای جلوگیری از رئیس جمهور شدن مجدد ترامپ در آینده اقدام کنند. این امر مانع از کاندیداتوری وی در سال 2024 می شود ، زیرا ترامپ خبر از علاقه دارد.

تصمیمات استیضاح ممکن است شامل برکناری از سمت ، از جمله “رد صلاحیت از داشتن و استفاده از هرگونه خدمات افتخار ، اعتماد یا سود تحت ایالات متحده” باشد. قطعنامه ای که توسط دموکرات ها تهیه شده شامل این خط است.

[ad_2]

منبع: nice-words.ir

ایندکسر