بایدن گفت که در میان یک رکود اقتصادی عمیق ، جانت یلن را به عنوان خزانه داری انتخاب خواهد کرد


گزارش شده است که سناتور الیزابت وارن ، از ماساچوست ، برای این سمت لابی کرده و گزینه ترجیحی ترجیح داده خواهد شد. وارن روز دوشنبه در توئیتی نوشت كه یلن گزینه برجسته ای خواهد بود. “او باهوش ، سختگیر و اصولی است. وی به عنوان یکی از موفق ترین صندلی های فدرال تاکنون ، با بانک های وال استریت مخالفت کرده است ، از جمله اینکه ولز فارگو را مسئول تقلب خانواده های کارگر می داند. “

مدیر عامل سابق گلدمن ساکس ، گری کوه ، که به عنوان مدیر شورای اقتصاد ملی رئیس جمهور دونالد ترامپ خدمت می کرد ، نیز در توییتر این انتخابات را تحسین کرد.

“جانت یلن گزینه عالی برای وزیر دارایی است. وی نوشت: “با داشتن فرصتی برای همکاری با رئیس جمهور وقت یلن ، تردیدی ندارم كه او دست ثابتی خواهد بود كه ما برای ارتقا an اقتصادی به كار می بریم ، مخصوصاً در این شرایط دشوار.”

یلن 74 ساله دارای مدرک دکترای دانشگاه ییل است و در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی تدریس می کند. او نویسنده مقالات متعددی با همسرش جورج آکرلوف ، اقتصاددان برنده جایزه نوبل است که اکنون در دانشگاه جورج تاون است.


منبع: nice-words.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>