داده های Moderna COVID-19 نشان می دهد که واکسن بسیار گسترده است


7026 نفر از آنها افراد بالای 65 سال هستند. بر اساس یک سند توجیهی فدرال که 100 درصد کارایی در این جمعیت مسن را نشان می دهد ، در مجموع 15 نفر در این گروه سنی به COVID-19 بیمار شدند و هیچ یک از آنها واکسن دریافت نکردند.

آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، هر آخر هفته با Moderna از نامزد واکسن زوم دیدار می کرد و اغلب با جوم آدامز ، داروساز و جراح آمریکایی ، در مورد چگونگی رسیدن به سیاه پوستان و لاتین ها برنامه ریزی می کرد. با این حال ، محققان نتوانستند به اندازه کافی سیاه پوستان یا شرکت کنندگان محلی را شامل شوند تا اطمینان حاصل شود که نمایندگی در آزمایش بالینی با ترکیب نژادی جمعیت ایالات متحده مطابقت دارد.

این کارآزمایی بالینی شامل 3090 داوطلب سیاه پوست بود که 10.2٪ از کل شرکت کنندگان را نشان می دهد ، در حالی که سیاه پوستان 13٪ از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند. این کارآزمایی بالینی 230 بومی آمریکایی یا بومی آلاسکا را شامل می شود که 0.7٪ از شرکت کنندگان در آزمایش بالینی را نشان می دهد ، یعنی کمتر از 1.6٪ از جمعیت ایالات متحده. اما محققان توانستند 6234 داوطلب از اسپانیا یا آمریکای لاتین را ثبت کنند ، که 20.5 درصد از شرکت کنندگان را نشان می دهد ، در حالی که آنها 16 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند.

چهار داوطلب سیاه پوست با COVID-19 فرود آمدند ، در حالی که 12 داوطلب آمریکای لاتین این کار را کردند. همه آنها دارونما دریافت کرده اند ، نه واکسن ، که نشان دهنده اثربخشی بالا است.

حتما بخوانید:
کاخ سفید در حال پذیرش بسته ای از هزینه های همه کاره است

آزمایشات بالینی به دلیل فوریت همه گیری ، کوتاه شده است ، که شامل افراد کافی است که در مدت زمان کوتاهی با COVID-19 بسیار بیمار می شوند ، چالش برانگیز است ، اگرچه انتقال گسترده در ایالات متحده ، دستیابی به این شاخص را آسان تر کرده است.


منبع: nice-words.ir

دیدگاهتان را بنویسید