روس ها برای دسترسی به آژانس های آمریکایی وارد یک ارائه دهنده نرم افزار شدند


گفته می شود هکرهای روسی که برای کرملین کار می کنند با هک کردن SolarWinds ، ارائه دهنده نرم افزار مدیریتی ، به آژانس های برجسته فدرال آمریکا از جمله خزانه داری ، تجارت و امنیت ملی و همچنین شرکت های Fortune 500 دسترسی پیدا کرده اند. شبکه هایی برای سازمان های بزرگ دولتی و خصوصی.

“همانطور که از حملات NotPetya آموخته ایم ، حملات زنجیره ای تأمین نرم افزار از این نوع می تواند اثرات مخرب و گسترده ای داشته باشد – چه از طریق نرم افزار مالیاتی اوکراین و یا مانند اینجا ، ابزارهای مدیریت شبکه با تکیه بر برخی از بزرگترین شرکتهای جهان “، مارک وارنر ، D-Va ، بهترین دموکرات کمیته اطلاعات سنا ، در بیانیه ای گفت.

منظور وارنر از حمله 2017 به نرم افزار اوکراینی ME Doc ، معادل TurboTax یا Quicken در ایالات متحده بود که توسط هکرهای ارتش روسیه که بدافزارهایی به نام NotPetya را به این نرم افزار تزریق می کردند ، ربوده شد. این بدافزار خود را از رایانه ای به رایانه دیگر گسترش می دهد و به کشورهای مختلف می پرد و شرکت های عظیمی مانند شرکت حمل و نقل Maersk را در اختیار می گیرد.

SolarWinds در صفحه لیست مشتریان خود که قبلاً حذف شده بود ، گفت که مشتریان آن شامل 425 شرکت Fortune 500 شامل مایکروسافت ، لاکهید مارتین و شرکت فورد موتور و همچنین پنج شعبه ارتش ایالات متحده ، پنتاگون و وزارتخانه است. دادگستری ، وزارت امور خارجه و “دفتر رئیس جمهور ایالات متحده”.

حتما بخوانید:
پلوسی به اولین زنی که رئیس اداری کاخ است اشاره می کند

این شرکت همچنین در میان مشتریان خود از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، نیروی هوایی ایالات متحده و فدرال رزرو نام برد. این شرکت پس از خبر حمله صفحه مشتری خود را از وب سایت خود بارگیری کرد ، اما نسخه ای از آن در بایگانی اینترنت ذخیره شد.


منبع: nice-words.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet