[ad_1]

به عنوان مثال شرکت هایی مانند 23andMe ، AncestrybyDNA ، Genebase و Full Genomes از جمله ده ها شرکت کننده هستند که آزمایش ژنتیکی را برای شناسایی حساسیت به بیماری های بالقوه و همچنین ایجاد شجره نامه به مصرف کنندگان ارائه می دهند. مشخص نیست که کدام شرکت های آمریکایی ، در صورت وجود ، با پکن ارتباط دارند یا داده هایی را به چین فروخته اند.

درخواست برای بررسی خطرات امنیتی ناشی از شرکت های آزمایش ژنتیکی نشان دهنده یک زمینه بالقوه جدید برای نگرانی است که فراتر از خطرات سنتی جاسوسی ، امنیت سایبری و زنجیره تأمین است که معمولاً با گستره جهانی پکن در ارتباط است.

به نظر می رسد قانونگذاران نگرانند که مقامات اطلاعاتی ایالات متحده و پنتاگون ، با توانایی شخصی خود ، ممکن است اطلاعات ژنتیکی خود را در اختیار شرکت های خصوصی آزمایش قرار دهند که ممکن است به دست چینی ها بیفتد ، و اطلاعات بسیار حساس پکن را که می تواند برای ترکیب سایر اطلاعاتی که از قبل در دسترس آنهاست ، مقامات را به سمت جاسوسی یا حمله سوق می دهد. به عنوان مثال ، ایالات متحده قبلاً چین را به هك دفتر منابع انسانی بین سالهای 2013 تا 2015 و گرفتن اطلاعات بسیار حساس از مقامات ارشد آمریكایی متهم كرده است.

این اقدام همچنین به تعدادی از آژانس های اطلاعاتی نیاز دارد تا هوشیاری خود را در برابر فعالیت های چین در ایالات متحده و همچنین در مرزهای متحدان نزدیک آمریکایی موسوم به “پنج چشم” شامل استرالیا ، کانادا ، نیوزلند و انگلستان افزایش دهند.

قانونگذاران می خواهند CIA ، دفتر مدیر اطلاعات ملی و آژانس اطلاعات دفاعی در مورد تلاش دشمنان خارجی برای ساخت و تهیه تجهیزات مخابراتی و امنیت سایبری به نزدیکترین متحدان ایالات متحده گزارش دهند. ایالات متحده فشارهای زیادی را به متحدان وارد کرده است تا تجهیزات 5G را از Huawei چین خریداری نکنند ، واشنگتن آن را خطری برای امنیت ملی برای شبکه های ارتباطی آمریکا می داند.

[ad_2]

منبع: nice-words.ir