کارخانه فولاد ابهر از جمله مراکز تولید کننده انواع میلگرد است که در سال 94 در استان زنجان تأسیس شده است. این کارخانه به طور سالیانه در حدود 200 هزار تن محصولات فولادی تهیه و تولید میکند که از مهمترین آنها میتوان به میلگرد و کلاف اشاره کرد. از ویژگیهای میلگرد تولید شده در این شرکت میلگردهای شکل 7 و 8 موسوم به جناغی است که دارای مصارف مختلفی هستند. اطلاعات دقیق و به روز قیمت 

 

همانطور که اطلاع دارید برای ساخت و سازهای مختلف، بتن به تنهایی نمیتواند جوابگو باشد چرا که یک سازه باید از مقاومت خوبی برخوردار باشد به همین دلیل استفاده از انواع میلگردهای با کیفیت در دستور کار قرار میگیرد که با توجه به اینکه کارخانه فولاد ابهر در این زمینه پیشتاز است توانسته نیازهای شهرهای مختلف را در این خصوص برطرف کند.

محصولات کارخانه فولاد ابهر

همانطور که عرض کردیم در کارخانه فولاد ابهر مهمترین محصولی که تولید میشود میلگرد است که در گریدهای مختلفی نیز تدارک دیده خواهد شد. از جمله گریدهای میلگرد در این شرکت میتوان به A2 و A3 اشاره کرد که به شکلهای کلاف و شاخهای در نظر گرفته میشوند.

اندازههای میلگردهای ساخته شده در این کارخانه نیز حداقل 8 و حداکثر 28 میباشد که از جنس فولاد کم آلیاژ یا ساده کربنی خواهند بود. ضمناً میلگردهای جناغی شکل این شرکت نیز با طول 12 متر تولید میشوند. از دیگر محصولات شرکت فولاد ابهر میتوان به مفتول کششی در اندازه 6.5 و گرد نرمال در سایزهایی مانند 14 الی 25 اشاره کرد. 

 

کاربردهای مختلف محصولات فولاد ابهر

با توجه به اینکه بیشترین تولیدی شرکت فولاد ابهر میلگرد است بیشترین کاربرد آن در مصارف صنعتی و ساختمانی است. به طور کلی از میلگرد تولید شده توسط این شرکت میتوان در موارد زیر استفاده نمود:

  • بکارگیری در بتنریزی در قسمت کف سازهها به منظور تقویت بیش از پیش آن.
  • افزایش استقامت بتن و مستحکم کردن فونداسیون.
  • تقویت نیروی برشی.
  • استفاده از آن در بتنهای دیوارها.
  • استفاده از آن در ساخت انواع خاموت، زیگزاگ، سنجاقی و غیره.

تکنولوژیهای بکار رفته در تولید محصولات کارخانه فولاد ابهر

در کارخانه فولاد ابهر یکی از مواردی که به خوبی در نظر گرفته شده است، استفاده از دستگاههای کاملاً پیشرفتهایندکسر