نامزدهای سیاست خارجی بایدن سالها تجربه دارند


“[Biden] بلینکن در یک رویداد در مجمع امنیتی آسپن در ماه آگوست گفت: “این توافق هسته ای تلاش خواهد کرد تا توافق هسته ای را ایجاد کند تا آن را طولانی تر و قوی تر کند.” “و سپس ما می توانیم از تعهد مجدد خود به دیپلماسی برای همکاری با متحدان خود استفاده کنیم … تا آن را تقویت و طولانی کنیم. اما ما همچنین می توانیم موقعیت بسیار بهتری داشته باشیم تا سایر فعالیتهای بی ثبات کننده ایران را به طور موثر دفع کنیم ، زیرا دوباره به جای اینکه از شرکای خود جدا شویم ، با هم متحد خواهیم شد. “

بلینکن بر دید کل نگرانه مقابله با نفوذ نظامی ، دیپلماتیک و اقتصادی رو به رشد چین در سراسر جهان تأکید کرد ، این کار با اعتماد سازی مجدد با متحدان اصلی آمریکا در آسیا و اروپا آغاز شد که احساس می کردند از سیاست خارجی آمریکا بیگانه هستند.

وی گفت: “ما باید با تقویت نوآوری ، احیای مجدد اتحاد با مشارکت با سایر دموکراسی ها ، نقاط قوت اصلی ایالات متحده را شروع کنیم.” “و این ، به نوبه خود ، در حال تبدیل شدن به هسته ای برای دفاع جمعی و استانداردهای بالای همکاری بین المللی در طیف مسائل سیاسی است.”

برخی از دموکرات های مترقی و جمهوری خواهان پوپولیست ممکن است از گشاده رویی بلینکن در بازگشت به مذاکرات چند ملیتی در مورد یک توافق تجاری گسترده در اقیانوس آرام ناراضی باشند ، هرچند وی همچنین هشدار داد که ممکن است زمان زیادی برای این اتفاق تحت ترامپ گذشته باشد این.

حتما بخوانید:
You'll از ما متشکریم - 10 نکته در مورد اسباب بازی این توصیه می‌شود بدانی

بلینکن با اشاره به مشارکت ترانس اقیانوس آرام که پس از خروج ترامپ از پیمان تنها با 11 کشور در سال 2018 به اجرا درآمد ، گفت: “اگر ما بخواهیم دوباره با TPP ها تعامل داشته باشیم ، باید دوباره مذاکره کنیم.” “اما مشکل در جهان است و سایر شرکای اصلی TPP به جلو حرکت کرده و روی توافق با چین کار کرده اند. بسیاری از مفاد توافق کردیم. این معمولاً مشکل ساز است. من فکر می کنم ایده پشت TPP خوب است. ممکن است تحقق آن به یک معنا شکست خورده باشد ، اما ایده پشت آن خوب است.


منبع: nice-words.ir

دیدگاهتان را بنویسید