نامزدهای سیاست خارجی بایدن سالها تجربه دارند


“[Biden] بلینکن در مراسمی در مجمع امنیتی آسپن در ماه آگوست گفت: “و سپس ما می توانیم از تعهد مجدد خود به دیپلماسی برای همکاری با متحدان خود استفاده کنیم … تا آن را تقویت و طولانی کنیم. اما ما همچنین می توانیم موقعیت بسیار بهتری داشته باشیم تا سایر فعالیتهای بی ثبات کننده ایران را به طور موثر دفع کنیم ، زیرا ما به جای اینکه از آنها جدا شویم ، دوباره با شرکایمان متحد خواهیم شد. “

بلینکن بر دید کل نگرانه مقابله با نفوذ نظامی ، دیپلماتیک و اقتصادی رو به رشد چین در سراسر جهان تأکید کرد ، این کار با اعتماد سازی مجدد با متحدان اصلی آمریکا در آسیا و اروپا آغاز شد که احساس می کردند از سیاست خارجی آمریکا بیگانه هستند.

وی گفت: “ما باید با مشاركت با سایر دموكراسی ها ، بازسازی نقاط قوت اصلی ایالات متحده ، پرورش نوآوری ، احیای مجدد اتحادها را آغاز كنیم.” “و این ، به نوبه خود ، در حال تبدیل شدن به هسته ای برای دفاع جمعی و استانداردهای بالای همکاری بین المللی در طیف مسائل سیاسی است.”

برخی از دموکراتهای مترقی و جمهوریخواهان پوپولیست ممکن است از گشاده رویی بلینکن در بازگشت به مذاکرات چند ملیتی در مورد یک توافق تجاری گسترده در اقیانوس آرام ناراضی باشند ، هرچند وی همچنین هشدار داد که ممکن است زمان زیادی برای این اتفاق تحت ترامپ گذشته باشد. این.

بلینکن با اشاره به مشارکت ترانس اقیانوس آرام که پس از خروج ترامپ از ایالات متحده آمریکا از پیمان با تنها 11 کشور در سال 2018 به اجرا درآمد ، گفت: “اگر ما بخواهیم دوباره با TPP تعامل کنیم ، مجبور به مذاکره مجدد آن هستیم”. “اما مشکل در جهان است و سایر شرکای اصلی TPP به جلو حرکت کرده و روی توافق با چین کار کرده اند. بسیاری از مفاد توافق کردیم. این معمولاً مشکل ساز است. من فکر می کنم ایده پشت TPP خوب است. ممکن است تحقق آن به یک معنا شکست خورده باشد ، اما ایده پشت آن خوب است. “

حتما بخوانید:
خرید اروزیل + با بهترین کیفیت و کمترین قیمت


منبع: nice-words.ir

دیدگاهتان را بنویسید