کارشناسان می گویند خطر هک روسی می تواند ادامه داشته و گسترش یابد


اگرچه بیشتر ناظران آگاه می گویند این حمله ممکن است توسط روسیه انجام شده باشد ، رئیس جمهور دونالد ترامپ در توئیتر نوشت که این حمله می تواند توسط چین یا دیگران انجام شود ، این سخنان در تناقض با اظهارات وزیر امور خارجه مایک پمپئو و دادستان کل برکنار ویلیام بار است. هر دو گفتند که این حمله احتمالاً توسط مسکو انجام شده است.

پس از بارگیری و نصب به روزرسانی نرم افزار آلوده به بدافزار ، 18000 مشتری SolarWinds در این حمله کشف شد. این نقض کشف نشده بود تا این که شرکت امنیت سایبری FireEye ، که به صورت جداگانه مورد حمله قرار گرفت ، این ماه این نقض را در SolarWinds کشف کرد.

در این نمایشگاه دپارتمان های فدرال مانند تجارت ، خزانه داری ، انرژی و امنیت خانه و همچنین شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت ، شرکت فورد موتور حضور دارند. و دیگر.

روز دوشنبه ، سن ون ، اورون ون ، دموکرات سنا در کمیته مالی سنا ، گفت که وزارت خزانه داری “از ماه ژوئیه دچار یک نقض جدی شد ، که عمق کامل آن مشخص نیست” ، بر اساس توجیهات دریافت شده توسط کمیته. توسط آژانس و در تضاد با وزیر دارایی استفان منوچین ، که قبلاً گفته بود این تخلف “تحت کنترل” است.

وایدن گفت که هکرها به سیستم هایی نفوذ کرده اند که مقامات عالی وزارت را در خود جای داده اند و آژانس درباره “هر اقدامی که توسط هکرها انجام شده یا دقیقاً چه اطلاعاتی به سرقت رفته است” همچنان در تاریکی باقی مانده است.


منبع: nice-words.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>