[ad_1]

این گزارش توسط Jonathan Baker ، استاد حقوق دانشگاه آمریكا ، تألیف شده است. مایکل کادز ، مدیر بازارها و سیاست های رقابت در مرکز رشد عادلانه واشنگتن ؛ فیونا اسکات مورتون ، استاد اقتصاد در دانشگاه ییل ؛ و تیم وو ، استاد دانشکده حقوق کلمبیا.

این گزارش می گوید اجرای قانون ضد انحصاری ایالات متحده نتوانسته است از افزایش قدرت بازار در کل اقتصاد جلوگیری کند ، بیشتر به این دلیل که دادگاه ها یک تصمیم سیاسی گرفته اند که طرفدار عدم مداخله است. وی گفت ، اقدامات قانونی احتمالاً بهترین گزینه برای معکوس کردن روند است.

این گروه از کارشناسان و دانشمندان تغییراتی را پیشنهاد کردند از جمله اینکه قوانین ضد انحصاری برای محافظت در برابر آسیب های ناشی از از بین رفتن رقابت های نوپا است یا تشخیص اینکه رفتار شرکتی که خطرات قابل توجهی برای رقابت ایجاد می کند ، غیرقانونی تلقی می شود ، حتی اگر نتواند برای اثبات اینکه آسیب بیشتر از وقوع نیست.

انتظار می رود اصلاحات ضد انحصاری اولویت اصلی کمیته قضایی مجلس نمایندگان در کنگره بعدی باشد. ماه گذشته ، دموکرات ها گزارش کارکنان خود را ارائه دادند که مستند اقدامات ضد رقابتی از سیستم عامل های غالب فناوری است. دیوید سیسیلین ، نماینده ، رئیس کمیته فرعی ضد انحصار در هیئت گفت ، این گزارش به ایجاد برنامه ای برای “تقویت” قوانین ضد انحصاری ایالات متحده کمک می کند.

سیسیلین هفته گذشته گفت: “اکنون که مشکل را شناسایی کردیم ، بسیار مهم است که ما از همه ابزارهایی که کنگره در اختیار دارد استفاده کنیم – از جمله قانونگذاری ، توانمند سازی و نظارت – برای شروع پرداختن به این موضوع برای مردم آمریکا.” مطابق یادداشت های تهیه شده ، در یک کنفرانس مجازی که توسط بانک سوئیسی UBS AG برگزار شده است.

[ad_2]

منبع: nice-words.ir

ایندکسر