[ad_1]

دیوان عالی کشور به زودی می تواند تصمیم بگیرد که محدودیت های سقط جنین در Dobbs v را در نظر بگیرد. سازمان بهداشت زنان جکسون ، پرونده حقوقی می سی سی پی. اگر چهار نفر از 9 قاضی رای مثبت دهند ، دادگاه رسیدگی می کند. دادگاه بارها تصمیم در مورد رسیدگی به این پرونده را به تعویق انداخته است ، اما این اتفاق ممکن است در این ماه رخ دهد.

سوال این است که آیا بعد از 15 هفته بارداری باید به می سی سی پی اجازه داده شود که سقط جنین را ممنوع کند؟ ایالت ها محدودیت هایی را در مورد زمان سقط جنین در دوران بارداری وضع کرده اند ، اما دادگاه عالی در این مورد حکمی نداده است.

این قانون که هرگز لازم الاجرا نشد ، قبلاً توسط دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای بخش جنوب بخش می سی سی پی شمالی و پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده مسدود شده بود.

اکثر کارشناسان نسبت به انتخاب این پرونده توسط دیوان عالی کشور تردید دارند ، زیرا در چنین پرونده ای هیچ یک از تصمیمات دادگاه وجود نداشته است ، این یکی از راه های رسیدن پرونده ها به دیوان عالی است. مخالفان قانون می سی سی پی استدلال می كنند كه این قانون به طور واضح موجب نقض سابقه رو می شود ، كه می گوید زن حق سقط جنین را دارد در حالی كه جنین در خارج از رحم می تواند زنده بماند زیرا 15 هفته برای زنده ماندن خیلی زود است.

“هر دادگاه تجدیدنظر فدرال دیگری که چنین ممنوعیتی را در نظر گرفته ، آنها را نیز مغایر قانون اساسی دانسته است. با این حال ، می سی سی پی از دادگاه خواست که در این پرونده تجدیدنظر کند و ما منتظریم دادگاه “در مورد رسیدگی به پرونده” تصمیم بگیرد. “

[ad_2]

منبع: nice-words.ir

ایندکسر